Każda z nas lubi czuć się zadbaną. Dobry wygląd daje nam lepsze samopoczucie, sprawia,że stajemy się pewniejsze siebie, ułatwia kontakty z innymi ludźmi.
Manicure z dnia na dzień staje się w coraz popularniejszy, pożądany. Jest swego rodzaju dopełnieniem wizerunku, jaki kreujemy. Właściwa pielęgnacja Twoich paznokci sprawi, że będą zawsze zadbane.
Abyś mogła samodzielnie wykonać ten prosty zabieg potrzebne będą Ci:
- mały ręczniczek, który zwijasz w rulonik i zawijasz ręcznikiem jednorazowym (aby uniknąć zabrudzenia),
- miseczka napełniona wodą, z dodatkiem żelu do kąpieli lub mydła,
- preparat do usuwania skóreklub odrobina oliwy,
- patyczek do usuwania skórek,
- patyczki „do uszu”,
- wacik nasączony
- bezacetonowym zmywaczem do paznokci,
- pilniczek,
- polerka do paznokci, w formie kostki lub pilnika, o zróżnicowanej grubości ziarna,
- cążki, jeśli zwyczajowo używasz ich (jeśli Twoje skórki nie zarastają bardzo płytki paznokcia wystarczy użyć preparatu do skórek).
Zaczynamy od usunięcia zmywaczem resztek lakieru, następnie pilniczkiem nadajemy właściwy kształt płytce paznokcia. Jeśli płytka wymaga usunięcia znacznej części używamy specjalnych cążków do obcinania paznokci, pozwolą nam one dużo precyzyjniej wymodelować płytkę niż nożyczki, nie narażając jej na uszkodzenia.
I tak jeśli palce twoich dłoni są stosunkowo krótkie, pulchne staramy się poprzez nadanie im kształtu „migdałowego”, lub owalnego optycznie je wydłużyć.
Jeśli natomiast Twoje palce są długie, szczupłe, nadaj im kształt prostokątny, lub delikatnie zaokrąglony (1). Staraj się aby paznokcie nie były zbyt długie, gdyż może to dodatkowo nienaturalnie wydłużyć palce. Przy płytce prostokątnej (2) zwróć uwagę na to, aby zewnętrzne brzegi paznokcia nie były szersze od jego nasady. Jest to bowiem efekt bardzo niepożądany.
Piłując płytkę starajmy się wykonywać ruch tylko w jednym kierunku, konsekwentnie, oraz w kierunku ku górze płytki. Polecam pilniczki szklane, są one bardzo delikatne, nie rozdwajają warstw płytki.
Następnie użyj polerki. Często są one oznaczone cyframi sugerującymi kolejność użycia ich płaszczyzn. Jeśli polerka nie posiada takich znaczeń delikatnie sprawdź na małej powierzchni czy płaszczyzna o największej grubości ziarna nie powoduje bruzd na płytce paznokcia (gdyby tak było, użyj części o słabszej ścieralności – polerka ma za zadanie zmatowić płytkę i jej działanie nie może być zbyt degenerujące). Za pomocą polerki wyrównaj płytkę, usuwając wszelkie bruzdy, ruchami posuwistymi w wielu kierunkach.
Teraz czas na zamoczenie opuszków w miseczce z wodą. Warto oprócz żelu lub mydlin dodać do niej odrobinę soku z cytryny, aby skórki szybciej zmiękły.
Po wymoczeniu dłoni, nałóż patyczkiem higienicznym u nasady paznokcia odrobinę preparatu do usuwania skórek, lub oliwy, pozostaw na chwilkę.
Delikatnie odsuwaj skórki z powierzchni płytki drewnianą szpachtułką. Pozostałości skórek na paznokciach zdrap delikatnie za pomocą patyczka lub polerki.
Jeśli używasz cążek, staraj się aby skórki odsuwać ku górze a następnie delikatnie krok po kroku wycinaj.
.
Przemyj ręce wodą z mydłem, a następnie odtłuść dla pewności płytkę zmywaczem bezacetonowym. Jeśli Twoje paznokcie sa osłabione pomaluj paznokcie odżywką, bądź bazą wyrównującą płytkę.
Staraj się pokrywać paznokieć trzema ruchami, malując w pierwszej kolejności środkową część, następnie boki. Nakładaj lakier tak aby zachować odstęp od nasady paznokcia i brzegów płytki, dzięki czemu wyda się ona dłuższa i bardziej regularna.
Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekaj przynajmniej cztery minuty, pozwól paznokciom spokojnie wyschnąć, dzięki czemu lakier utrzyma się dłużej. Jeśli mimo uwagi uszkodzisz schnący lakier możesz wygładzić go za pomocą pędzelka zanurzonego w zmywaczu. Aby sprawdzić czy paznokcie już wyschły delikatnie puknij płytką o płytkę, zamiast dotykać ich palcami.
Źródło: poradniczki.pl ®
Error thrown
Call to undefined function ereg()